Tabletki Dapoxetine 60 mg

Ten lek stosuje się w leczeniu przedwczesnej ejakulacji, wiąże się z hamowaniem neuronalnego wychwytu zwrotnego serotoniny z następowym nasileniem jej działania na receptory synaptyczne układu współczulnego. Lek ten stosowany jest w terapii u mężczyzn w wieku 18 do 64 lat. Można zaklasyfikować go do szybko i krótko działających leków z grupy SSRI.

Lek ten przyjmowany jest w formie doustnej tabletki, jest to zaleta leku, ponieważ środek ten jest dłużej wchłaniany. Na efekty można liczyć aż do 12 godzin po zażyciu.

Główny składniki dapoxetyny

Dapoksetyna jest silnym wybiórczym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), a jej główne metabolity w organizmie ludzkim demetyoldapoksetyna i didemetylodapoksetyna są równie silne lub słabsze.

tabletki dapoxetine

W jaki sposób działa dapoksetyna?

Dawkowanie określone jest w ulotce, należy stosować go według zaleceń lekarza, lek może być spożywany razem z posiłkiem lub w trakcie. Tabletkę należy połknąć i popić wodą, lek ten stosuje się od jednej do dwóch godzin przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Bardzo ważną informacją jest to, by nie używać alkoholu podczas zażywania tabletki.

Zalecenia jest konsultacja lekarska przed zastosowaniem dapoksetyny. Wskazane jest dokładne zbadanie pacjenta, w tym zaburzeń seksualnych, warto zebrać wywiad dotyczący epizodów z nadciśnieniem ortostatycznym.

Kto nie powinien zażywać leku dapoksetyna?

Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na dapoksetynę lub, którykolwiek ze składników tego leku, choroby serca, zaburzenia czynności wątroby, krwawienie, krzepnięcie krwi, problemy z nerkami, padaczkę, niewydolność serca, chorobę niedokrwienną serca, wady zastawkowe, omdlenia w wywiadzie.

Do ważnych informacji należy fakt, iż nie należy stosować leku u osób poniżej 18 roku życia i nie określono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u osób powyżej 65 roku życia.

Dapoksetyny nie wolno stosować jednocześnie z potencjalnymi inhibitorami CYP3A4, w tym ketokonazolem, itrakonazolem, rytonawirem, sakwinawirem, telitromycyną, nefazodonem, nelfinawirem, atazanawirem.

tabletki z dapoksetyną

Skutki uboczne stosowania leku dapoksetyny

Do działań niepożądanych stosowania tego leku wyróżniamy: częste zawroty głowy, bóle głowy i nudności, dziwne sny, zmniejszone libido, senność, zaburzenia uwagi, drżenie, biegunki, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, niestrawność i wzdęcia, uczucie dyskomfortu w żołądku, niepokój, nadmierne pocenie się, zmęczenie, rozdrażnienie. Do objawów niezbyt częstych należą: nastrój euforyczny, zmiany nastroju, depresja, apatia, stany splątania, dezorientacja, utrata libido, zgrzytanie zębami, koszmary senne, omdlenia, uspokojenie, uczucie gorąca, uczucie zdenerwowania, uczucie upojenia alkoholowego, przyspieszony rytm serca, zaburzenia smaku.

Do rzadko występujących objawów należą: zawroty głowy, nagłe zapadanie w sen, nagła potrzeba wypróżnienia. W przypadku występowania zawrotów głowy, osłabienia, trudności z koncentracją i nie- wyraźnego widzenia należy zrezygnować z prowadzenia pojazdów bądź obsługi maszyn.